zynbncyzlr 16 Takipçi | 21 Takip
Kategorilerim

Kategori Adı Giriniz

Diğer İçeriklerim (59)
Tüm içeriklerim
Takipçilerim (16)
07 06 2010

yoyo yapımı.

yoyo yapımı. |  görsel 1

mefruşatçılar bilir,sürekli hazır çiçek yada süs almak çok masraflı olur.bir kısmını elde yapmak gerekir.bu durumda yoyo çok işe yarar.

işte yoyo yapımı...

 

1. Adım
Öncelikle bir kalıp çıkartın. Yoyonuzun ne kadar büyüklükte olmasını istiyorsanız, dairenin çapını onun 2 katı olarak belirleyin.

 

2. Adım
Daireyi kartondan kesip çıkartın ve kumaşın ters yüzüne dairenin etrafından çizgi çekerek, kumaşı kesin. ---Kalem olarak beyaz kumaş kalemi kullanabilirsiniz- benim notum :)

3. Adım
Dikişi kat yerine yakın yapın, sağlam bir iplik kullanın ve ipliğin kumaşın çevresini dönebilecek uzunlukta ve hatta daha uzun olmasına dikkat edin.
Not: Kısa aralıklı dikişler, yoyonun ortasının daha geniş/açık olmasını sağlar. Eğer ortası daha açık yoyo istiyorsanız, dikişleri sık yapın.

4.Adım
Kumaşın çevresini tamamen döndükten sonra, ipliği kumaş ortaya toplanıncaya kadar nazikçe çekin. Ortayı sağlamlayacak şekilde birkaç dikiş daha atın, düğümleyin ve kopartın. Yoyoya yukarıdan bastırıp düzleştirin.

Bu yoyo kısa aralıklı dikişle yapıldı ve ortası açık oldu. Takip eden iki adım daha aralıklı dikişle ortası daha sıkı yoyo yapmak içindir.

5. Adım
Daha sıkı bir orta için, uzun aralıklı dikiş yapın.

6. Adım
Bu model eğer ortalarına düğme ya da benzer bir şey dikmeyip bu şekilde kullanacaksanız daha uygundur.

Kolay gelsin! :)

0
0
0
Yorum Yaz